O nás

Dobrý den, vítáme Vás na stránkách naší chovatelské stanice STAFORDŠÍRSKÝCH BULTERIÉRŮ , nacházející se nedaleko vrchu Křemešník. V současné době máme 2 feny tohoto plemene
- Alishu Xira Bull - CMKU/SBT/2335/05/07 a její dceru
- Casiopeu Od Křemešníka - CMKU/SBT/4304/10/12
Alisha měla vrhy - "A", "B", "C", "D" a další již mít nebude. Casinka měla první štěnata 10/2012 - vrh "E", v září 2013 se narodil vrh "F". Obě fenky i všechna štěnátka vždy odchováváme doma , v rodině.

Křemešník

O Křemešníku

Křemešník leží Českomoravské vrchovině, necelých 9 kilometrů na východ od města Pelhřimov, odkud je možné dostat se na Křemešník po červené turistické značce. Na vrcholku Křemešníku, uprostřed rozsáhlých lesů, byl v 1. polovině 18. století postaven poutní kostel Nejsvětější Trojice, který vznikl z původní gotické kaple z roku 1555. Ke kostelu vede zhruba kilometrová Křížová cesta, jež je strmá tak jak se patří, a kterou neminete půjdete li po již zmiňované červené turistické značce vedoucí z Pelhřimova na Křemešník. Poblíž kostela stojí nedokončená stavba romantického Větrného zámku z roku 1930. Tomuto zámku se také říká "havraní". Na věži zámku sedí sedm skleněných havranů jako připomínka pohádky o sedmi bratrech.
V okolí vrchu Křemešník se nachází tři studánky. Stříbrná, Zázračná a U Buku. Díky těmto studánkám byl Křemešník vyhledávaným poutním místem. Nejznámější je studánka Stříbrná, ze které, na rozdíl od zbylých dvou, vyvěrá pramen po celý rok. Pramen, protéká stříbronosnými rudami a je slabě radioaktivní, díky čemuž jsou vodě přisuzovány léčivé účinky.
Opodál, od poutního areálu, stojí nová ocelová rozhledna Pípalka. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 44 m vede 205 schodů. Z rozhledny je kruhový rozhled na velkou část Českomoravské vrchoviny. Na jihozápadním svahu Křemešníku byl postaven lyžařský vlek se sjezdovou tratí. Okolní terény ocení i běžkaři pro které jsou zde připraveny vyznačené okruhy. Kolem Křemešníku si můžete udělat krátký výlet po tří kilometrové naučné stezce Křemešník. Stezka má deset zastávek v krásném přírodním prostředí s poučnými výklady o zdejší krajině a památkách.